Jak mýt tříkolku pro seniory rychle a levně

Zpět na Blog
B-N3 tříkolka pro dospělé a seniory

Jak mýt tříkolku pro seniory rychle a levně

Kategorie: Péče o tříkolku

Kousky zatvrdnutí bláta, rozmazaný olej. Přinášíme vám návrh, jak rychle a levně si umyjete a vyčistíte svou tříkolku pro seniory nebo elektrickou zdravotní tříkolku s čisticími prostředky, které najdete i doma.

 

Postup pro umytí tříkolky pro seniory a dospělé

Mytí seniorské tříkolky

  1. První bod je snad nejdůležitější. Pokud si umažete tříkolku během jízdy, po příchodu domů si ji omyjte.  Ještě dokud špína nezaschla. Ušetříte si tím čas a čistící prostředky.
  2. Při mytí tříkolky nepoužívejte vysokotlakový čistič. Pro přehazování a těsněním to nedělá nic dobrého.
  3. Pokud se dá, čistěte tříkolku pro dospělé na místě, kde je odtok do kanálu, aby se neznečišťovalo životní prostředí.
  4. Když už je špína starší, navlhčete tříkolku. Do 10 litrové nádoby si napusťte horkou vodu a rozmíchejte v ní víceúčelový čistič nebo čisticí prostředek na nádobí, a tím navlhčete tříkolku.
  5. Navlhčete hrubé špíny připravenou vodou a houbou a nechte působit pár minut. V zápětí navlhčeným kartáčem opatrně odstraňujte hrubé špíny a mezitím řádně opláchněte kartáč, aby umytá špína a kamínky neoškreli váš lak.
  6. Se starým zubním kartáčkem se dají vyčistit těžko dostupná místa. Vezměte si na mušku hlavně přehazování, ozubená kolečka a brzdy.
  7. Pro odstranění mastnoty výborně poslouží i čisticí prostředek na okna. Obsahuje dostatek alkoholu na odstranění mastnoty způsobené řetězem. Důležité! Řetěz se nesmí nikdy zcela odmastit! Při úplném odmaštění řetězy hrozí, že se při spojích rychleji opotřebuje. Tato místa na řetězu znovu namazat je téměř nemožné. Proto řetěz očistěte zubním kartáčkem a pak otřete vlhkým hadrem.
    Modrá elektrická tříkolka
  8. Po navlhčení a umytí kartáčem, následuje opláchnutí. Na opláchnutí si vemte nádoby horké čisté vody a opláchněte tříkolku pro seniory od hora dolů. Skvěle k tomu poslouží i velká houba.
  9. Po oplachu se tříkolka vytře do sucha počínajíc vrchní částí. Důležité je hlavně při částech jako jsou ozubená kolečka a řetěz. Pokud by nebyly tyto součástky suché, olej se na nich neuchytí.
  10. Jako další se olejují části tříkolky pro seniory. Nakonec nastříkáme přehazování, ozubená kolečka, řetěz a části brzd (ale ne na plotýnky nebo čelisti) údržbovým olejem.
  11. Na závěr můžete rám natřít politurou, aby tříkolka zůstala déle jako nová.

Tak co, už se třpytí? : )

zdroj obrázků: gommer.sk, bestadvisers.co.uk

 

Vyberte si tu nejlepší tříkolku pro dospělé a seniory:

Prohlédněte si naše tříkolky

 

Sdílet příspěvek

Zpět na Blog