Jak správně pečovat o tříkolku a udržovat ji

Zpět na Blog
Vyroba elektrokola pro seniory

Jak správně pečovat o tříkolku a udržovat ji

Kategorie: Péče o tříkolku, Tříkolky pro důchodce

Vše ohledně péče o tříkolky a elektrické tříkolky pro dospělé a jejich pravidelné kontroly pro bezproblémové používání rozebereme v následujícím článku.

 

Jak často byste měli provádět běžnou kontrolu?

Správné uskladnění tříkolky během zimních měsíců hraje důležitou roli při ochraně tříkolky, abyste se po zimě mohli mnohem snáze vrátit na cestu. Před uskladněním tříkolky nebo jejím odstavením z provozu byste měli provést běžnou kontrolu.

Doporučujeme vám, abyste tříkolku jednou ročně dali zkontrolovat. Kontrolu můžete dát provést autorizovanému servisu nebo pokud jste technicky průměrně zdatní vy nebo vaši známí, tak to zvládnete i sami. Přečtěte si dále, jak zkontrolovat tříkolku doma.

 

Na co je třeba si dát pozor a jak opravit

Nízký tlak v pneumatikách – pravidelně dofukujte pneumatiky, abyste zabránili ztrátě vzduchu (což je velmi časté po několika měsících skladování) a připravili je na nekonečná dobrodružství, na která se chystáte.

Pískající brzdy – Není nic horšího a nepříjemnějšího než pískající brzdy. Naštěstí je to rychlá oprava. První metodou je důkladné vyčištění a vysušení obou brzd. Pokud to nepomůže, možná bude třeba je nastavit.

Slabé brzdové destičky – Staré a opotřebované brzdové destičky snižují brzdný výkon. Pokud vaše brzdy nefungují tak, jak by měly, dejte je opravit nebo vyměnit kvalifikovanému mechanikovi, protože se jedná o důležitou součást bezpečnosti na cestách.

Podporujte pneumatiky – Necháte-li tříkolku na prázdných pneumatikách, může vás to vyjít draze. Podobně jako pneumatika auta, i pneumatika tříkolky se může začít rozpadat a rozpadat. Abyste tomu předešli, ujistěte se, že jsou vaše pneumatiky plně nahuštěné, a přibližně jednou za měsíc je zkontrolujte a v případě potřeby doplňte.

Vlhkost, suchý vzduch, voda a mráz – Možná si to nemyslíte, ale uskladnění tříkolky v garáži nestačí. Stále je vystavena povětrnostním vlivům, a proto doporučujeme skladovat ji v krytu proti povětrnostním vlivům, aby byla vaše tříkolka v bezvadném stavu. Elastická spodní část krytu zajistí, že vaše tříkolka bude dobře zabalená a bude dobře sedět.

Řetěz – Pravidelné mazání řetězu zvyšuje účinnost a výkon a prodlužuje životnost vaší tříkolky. Používejte jej šetrně na všech částech tříkolky, kde se setkává kov s kovem. Řetěz nemažte olejem, pokud jste jej předtím důkladně nevyčistili, protože se tak vytvoří abrazivní pasta, která řetěz obrušuje. Pokud použijete příliš mnoho oleje, vytvoříte pastu, která přitahuje nečistoty a špínu, a použijete-li příliš málo oleje, bude neúčinný.

 

Různé typy maziv

Tření a odpor řetězu mohou ovlivnit ovládání tříkolky a využití vaší síly při šlapání. Pokud nepoužíváte mazivo, může to vést k vysokému pískání a riziku, že řetěz zrezí a protrhne se uprostřed jízdy. Používejte tato maziva.

 

Suché mazivo

  • Výhody : nejlépe pro suché prostředí nebo v teplejších měsících. Rychle schne a nelepí se na něj prach, nečistoty a písek, díky čemuž patří mezi nejoblíbenější maziva.
  • Nevýhody : Pokud se řetěz vaší tříkolky namočí, mazivo se smyje a je třeba jej nanést znovu, takže je náročnější na údržbu než jiné.

 

Mazivo za mokra

  • Výhody : Je odolnější a vyžaduje méně údržby než suché mazivo. Viskozita maziva zajišťuje, že zůstane na řetězu iv mokrých a zablácených podmínkách.
  • Nevýhody : Zasychá, ale chvíli to trvá, takže nemůžete začít hned jezdit.

 

Nikdy nepoužívejte motorové mazivo, protože obsahuje složky, které mohou ovlivnit integritu řetězu a zkrátit jeho životnost. K čištění řetězu se může použít WD40, ale neměl by se používat jako alternativa maziva na kola, protože napadá řetěz. Dbejte na to, abyste vždy opětovně použili vybrané mazivo.

 

Jak čistit rám tříkolky

Zejména během mokrého dne, kdy jezdíte po zablácené silnici, se vaše tříkolka zašpiní. Čištění rámu tříkolky nemůže být jednodušší. Jednoduše jej vydrhněte vodou se saponátem, dobře opláchněte čistou vodou a důkladně osušte.

To, že je špinavá, je znakem toho, že byla často používána, ale není nic lepšího než zářivě čistá a svěží tříkolka, která je připravena vyrazit na cestu.

Ve společnosti GOMMER dbáme na to, aby všechny naše tříkolky byly navrženy v co nejlepším standardu, aby se snížila potřeba údržby a abyste mohli bez problémů jezdit.


Podívejte se na naši nabídku tříkolek!

Naše tříkolky pro dospělé


 

Sdílet příspěvek

Zpět na Blog