Vše o používání elektrických tříkolek

Zpět na Blog

Vše o používání elektrických tříkolek

Kategorie: Jízda na tříkolce, Tříkolky pro důchodce

V tomto článku se podívame na základní informace o elektrických tříkolkách, abyste zvládli nastupování, jízdu a základní údržbu elektrické tříkolky.

 

Elektrická tříkolka je běžně známá jako e-tříkolka. Má tři kola a ve srovnání s běžnou tříkolkou pro dospělé nabízí stabilní jízdu. Do cíle se dostanete rychleji a jednodušeji bez namáhání nohou.

Existuje mnoho elektrických tříkolek, které jsou vhodné pro dospělé. Dodávají se v různých tvarech a stylech, aby vyhovovaly vašim potřebám. Nejlepší elektrické tříkolky se dají použít pro různé účely. Ať už docházíte do práce, vyřizujete záležitosti nebo se pohybujete po městě, vše se stává jednoduchým.

 

Pro koho jsou elektrické tříkolky nejvhodnější?

Díky své stabilitě jsou elektrické tříkolky vhodné pro lidi, kteří mají omezenou schopnost šlapat do pedálů v důsledku zranění nebo zdravotního postižení. Nabízejí skvělý způsob jízdy na cyklostezkách, a má-li elektrická tříkolka silné pneumatiky a správný motor, můžete na ní jezdit i na sněhu nebo na nezpevněných cestách. To znamená, že jsou ideální pro lidi, kteří chtějí být více venku, ale chtějí bezpečnější jízdu než na elektrokole nebo běžném kole. Může jít o seniory se zdravotními problémy či hendikepované.

Kromě toho je rádi využívají obecně senioři, ale i dospělí, kterým možnost elektrického pohonu a stylového dopravního prostředku vyhovuje. Dnes jsou již oblíbené ve městech i obcích na nákupy či cestu do práce .

Dobrá elektrická tříkolka by měla mít nastavitelná sedadla, abyste se během jízdy nemuseli ohýbat. Ergonomie je základem všeho. Z tohoto důvodu jsou elektrické tříkolky nejvhodnější pro ty, kteří si cení pohodlné jízdy.

Elektrické tříkolky jsou zkrátka mnohem stabilnější než kola, elektrokola. Nabízejí skvělý způsob jízdy na cyklostezkách, zpevněných površích a dokonce i v kopcích. V případě elektrických tříkolek s tlustými pneumatikami je lze používat dokonce i na nezpevněných silnicích, plážích a ve sněhu.

 

Nastupování na elektrickou tříkolku

Nastupování na elektrickou tříkolku je mnohem jednodušší než na běžnou dvoukolku, protože je stabilní. Nemusíte se obávat ztráty rovnováhy, je to téměř jako sedět na židli.

Před nasednutím na elektrickou tříkolku byste měli zvážit dvě věci:

  • Ujistěte se, že motor je vypnutý nebo nastavený na úroveň výkonu 0.
  • Ujistěte se, že stojíte na rovném terénu, aby se tříkolka nekutálela žádným směrem.

Potom musíte zatáhnout levou brzdu, sešlápnout pedál a poté si sednout na sedadlo elektrické tříkolky. Nespěchejte.

 

Otáčení se s elektrickou tříkolkou

Než se vydáte na delší jízdu, nacvičte si zatáčení v okolí. Zatáčení s elektrickou tříkolkou je jednodušší, ale je třeba mít na paměti jednu věc:

Elektrické tříkolky jsou širší než kola se dvěma koly. To znamená, že pro zatáčení potřebujete více prostoru.

Také se nenaklánějte do zatáček jako na běžném kole:

Udržujte svou hmotnost ve středu tříkolky. Elektrické tříkolky nejsou určeny pro jízdu „na hraně“ a pokud se jedno ze zadních kol zvedne ze země, hrozí riziko převrácení jezdce.

Zkrátka nechte si více prostoru pro zatáčení a trénujte v okolí. Udržujte své tělo ve středu elektrické tříkolky.

 

Rychlost elektrických tříkolek

Maximální rychlost elektrických tříkolek závisí na použitém systému pohonu. Některé z nich však mohou dosáhnout rychlosti i více než 35 kilometrů za hodinu. Průměrná rychlost elektrické tříkolky je přibližně 25 kilometrů za hodinu. Může se však lišit v závislosti na modelu a značce, kterou si vyberete.

Možná vás překvapí, že rychlost tříkolky ovlivňuje také hmotnost jezdce. Těžší jezdci se mohou pohybovat rychleji než lehčí jezdci. Nezapomeňte, že rychlost elektrické tříkolky pro dospělé závisí na mnoha dalších faktorech. Mezi ně patří výkon motoru a hmotnost jezdce. Závisí také na typu terénu, po kterém se kolo pohybuje.

 

Dojezd elektrické tříkolky

Průměrný dojezd elektrické tříkolky je 25 až 50 km . Opět hodně závisí na hmotnosti jezdce a typu terénu. Tříkolky na elektrický pohon jsou zpravidla vybaveny velkými bateriemi. Díky tomu si můžete užívat většího dojezdu a vaše jízda bude plynulejší než dříve. Pokud si koupíte elektrickou tříkolku, pro pohodlnou jízdu byste měli použít baterii o kapacitě 15-20 Ah.

K dispozici je i pohon, se kterým bez problémů ujedete více než 100 kilometrů . Je však poměrně drahý a možná budete muset učinit i kompromisy na úkor svého pohodlí. Obecně jsou jezdci spokojeni se středním dojezdem v porovnání s maximálním dojezdem.

 

Čas nabíjení

Průměrný čas nabíjení elektrické tříkolky je 6 až 12 hodin . Chcete-li rychlejší proces nabíjení, měli byste použít rychlonabíječku. Ta vám umožní nabít výrobek přibližně za 2 až 3 hodiny .

 

Životnost baterie

Životnost baterie se měří podle nabíjecích cyklů. O baterii se můžete starat tak, že se o ni budete dobře starat. Nejlepší je skladovat baterii v suché místnosti. Obecně baterie elektrické tříkolky postupně ztrácí funkčnost po 3 až 5 letech velmi pravidelného používání. Konečným soudcem ohledně výměny baterie jste však vy. To, zda potřebujete výměnu nebo můžete pokračovat se současnou je na vašem rozhodnutí.

Každý typ baterie se dodává s uvedením životnosti. Životnost baterie můžete předpovědět tak, že si ověříte různé specifikace, které uvádějí výrobci. Mezi nejběžnější baterie patří lithiové, niklové a olověné baterie:

  • Lithiová baterie může bez problémů vydržet 600 až 1200 nabíjecích cyklů. Jsou dokonce rychlejší než nejnovější lithium-železné modely.
  • Niklové baterie nabízejí 500 cyklů.
  • Olověné baterie nabízejí přibližně 300 cyklů, které uživatel vydrží. Můžete si vybrat tříkolku, která vyhovuje vašim potřebám a požadavkům.

 

Závěr

Elektrické tříkolky jsou skvělým způsobem, jak se vydat na relaxační a zábavnou jízdu. Jsou rychlé a snadno se používají. Před koupí si však nezapomeňte udělat dostatečný průzkum.

 


Podívejte se na naši nabídku elektrických tříkolek!

Elektrické tříkolky


 

Sdílet příspěvek

Zpět na Blog